Çarşamba , 26 Haziran 2019
Home 5 Genel 5 Kayıtsız Kalmayın Projesi Kapsamında Sgk İl Müdürü Müftülük Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Kayıtsız Kalmayın Projesi Kapsamında Sgk İl Müdürü Müftülük Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Siirt Üniversitesi ve eş başvuru sahibi Siirt Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SSTO) beraber yürüttüğü TRH.3.PREII/P-03/269 numaralı “Kayıtsız Kalmayın Projesi” kapsamında Siirt Üniversitesi merkez kampüs konferansında Kanaat Önderlerine yönelik sosyal güvenlik semineri gerçekleşti. Seminer Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas, Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş ve birçok sayıda kanaat önderinin katılımıyla gerçekleşti.

Seminer Proje temsil ve ilzam yetkilisi Nurullah Geyik’ in proje hakkında kısa bir bilgilendirilmesiyle başladı. Daha sonra Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Sayın Abdulcelil İlbaş Sosyal Güvencenin “Bireyleri tüm yaşamları boyunca karşılaşabilecekleri mesleki, fizyolojik ve sosyo-ekonomik risklere karşı koruyan sistem olduğunu” söyledi. İlbaş sosyal güvenliğin önemi üzerinde durarak sigortasız çalışanların ne gibi haklardan mahrum kaldığını, kayıtdışı çalışmanın nedenlerini, kayıtdışı çalışmanın işçi, işveren ve devlet açısından sonuçlarının neler olduğunu anlattı ve Siirt ilinin kayıtdışı istatikleri hakkında bilgi verdi. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş Kanaat Önderlerine Kayıtlı İstihdamın Teşvik edilmesi için “sizler toplumda söz sahibi olan bireylersiniz kayıt dışı çalışmayı önlemek için sizin de yardımınıza ihtiyacımız var “ diyerek Kanaat Önderlerinden bu konuda destek vermelerini istedi.

Seminer Proje Temsil ve İlzam Yetkilisi Nurullah Geyik ile Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş’ın Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas ve kanaat önderlerinin katılımından dolayı teşekkür etmesiyle son buldu.

Check Also

Üniversitemiz Rektörlüğunce Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi ile ilgili duyuru yayınlandı