Cumartesi , 5 Aralık 2020
Home 5 MANŞET 5 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetim Prosedürü toplantısı yapıldı

Kalite Yönetim Sistemi İç Denetim Prosedürü toplantısı yapıldı

Üniversitemizde akademik ve idari personelimizin katılımıyla Kalite Yönetim Sistemi İç Denetim Prosedürü toplantısı yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman gerçekleştirdi. Yaşıtlarına göre nitelik ve nicelik olarak hızla gelişen üniversitemizi sayılar ile anlatan Rektörümüz, Uluslararasılaşma ve AR-GE hedeflerinden bahsederek, tüm bu başlıklar kalite kavramıyla birleştiğinde bir anlam kazanıyor dedi.

“Tabandan tavana doğru bir süreç gerçekleşirse kaliteden söz edebiliriz.”

Klasik bir deyimle tavandan tabana değil, tabandan tavana doğru bir süreç gerçekleşirse kaliteden söz edilebileceğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman: “Kalite süreci tüm personelimizin el birliği ile çalışmaları sonucunda hayatımızda kalıcı olabilir. Biz kalite ile isminden söz edilen bir üniversitenin mensubu olmaktan gurur duyacak bir duruma gelmeliyiz. Dokümantasyon, yapılandırma, bilgi işlem, AR-GE, uluslararasılaşma, eğitim-öğretim ve benzeri bütün kavramların içini kalite süreciyle doldurmamız gerekiyor. Kalite Komisyonunun ve Kalite Koordinatörlüğü’müzün yapmış olduğu gelişmeleri birimlerinizde takip edip uygulamaya koymak için tüm personelimizin çalışmalarını yapması gerekiyor.” diyerek Yükseköğretimde kalite kavramının şuan çok gündemde olduğunu üniversitemizin bu anlamada adını duyurabilmek için tüm birimlerin bu konuda çalışmasını beklediğini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın açılış konuşması ardindan İktisadi ve İdari Bilimler Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Çelik iç denetim ile ilgili personelimizi bilgilendirdi.

Check Also

Rektörümüz, Dünya Engelliler Günü mesajı yayınladı

3 Aralık, toplumumuzun önemli bir parçası olan engelli bireylerimizin hayata eşit şekilde katılımlarını sağlayabilmek için …