Salı , 20 Kasım 2018
Anasayfa 5 ETKİNLİKLER 5 “İnsan Hakları” Konulu Deneme, Şiir ve Karikatür Yarışması Düzenlendi

“İnsan Hakları” Konulu Deneme, Şiir ve Karikatür Yarışması Düzenlendi

Siirt Üniversitesi İnsan Hak ve Hürriyetleri Öğrenci Topluluğu tarafından Siirt Üniversitesi öğrencileri arasında “İnsan Hakları” konulu Deneme, Şiir ve Karikatür yarışması düzenlendi.

Deneme, Şiir ve Karikatür kategorisinde dereceye giren eserler Doç. Dr. Hüseyin Yaşar, Yrd. Doç. Dr. Ata Pesen, Arş. Gör. İbrahim Çalan, Öğr. Gör. Figen Kanbir ve Öğr. Gör. Enser Yılmaz’ın oluşturduğu heyet tarafından seçildi.

Deneme kategorisinde Sema Yavuz birinci, Kübra Erbek ve Mahsum Karabaş ikinci, Süleyman DAYAN üçüncü olurken, Şiir kategorisinde Kübra Erbek birinci, Sena Çakmak ikinci, Aliye Cengiz üçüncü oldu. Son olarak karikatür kategorisinde ise Şükran Akın birinci, Çiğdem Yılmaz ikinci ve Kübra Erbek üçüncü olma başarısı gösterdi.

Değerlendirme sonucu dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Siirt Üniversitesi öğretim üyelerinin ellerinden aldılar.

Hem deneme hem şiir hem de karikatür kategorilerinde dereceye giren Kübra Erbek her üç alanda da ödül almaya hak kazandı.

insan-haklari-konulu-konferans-ali-ozturk-siubasin (5) insan-haklari-konulu-konferans-ali-ozturk-siubasin (6) insan-haklari-konulu-konferans-ali-ozturk-siubasin (4)

Check Also

Siirt Üniversitesi Tercih ve Tanıtım Günleri Başlıyor

Üniversitemiz “Tercih ve Tanıtım Günlerinde” aday öğrencileri, velileri ve öğretmenlerini 07-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında …