Pazartesi , 20 Mayıs 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 I. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu Gerçekleşti

I. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu Gerçekleşti

Siirt Akademi Öğrenci Topluluğu ve Genç Beyinler Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen 1. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu 26-27 Nisan tarihlerinde üniversitemiz İlahiyat Fakültesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sempozyuma İlahiyat, Eğitim Bilimleri, Tarih, Edebiyat, İktisat ve Sosyoloji başta olmak üzere sosyal bilimlerin farklı alanlarından 82 bildiri sunuldu. İki gün süren ve toplamda 16 oturumun düzenlendiği etkinlik iki farklı salonda paralel oturumlar şeklinde gerçekleşti.

1.Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu’nun açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yrd. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci düzenlenen etkinlikten memnuniyetini dile getirerek: “Bugün imkan verildiğinde öğrencilerimizin ne kadar güzel etkinlikler düzenleyebileceklerini de görmüş olduk. Şimdiye kadar hep biz anlattık ama burada öğrencilerimiz bizlere öğretmenlik edecek. Bir akademisyen olarak öğrencilerimizin bu tarz etkinliklere katılıp sunum yapması bizleri gururlandırıyor. Bu gururu yaşamamızda vesile olan sempozyumun düzenleme kurulunda çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Günümüzde öğrencilerimizin ellerinde sınırsız imkanları var. Çalışmamak için bahaneleri yok.”

Öğrencilerin, bugün her türlü imkana sahip olduğunu vurgulayan İlahiyat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma; “Bizlerin okuduğu dönem çok geri de kaldı günümüzde öğrencilerimizin ellerinde sınırsız imkanları var. Bu yüzden çalışıp başarılı olmaması için hiçbir bahanesi yok. Öğrencileri bırakın öğretmenlerin bile konuşamadığı o günleri yaşayan bizlerin öğrencilerimizden beklentileri büyük.” diyerek konuşmasını sonlandırırken katılan herkese teşekkür etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Arzdar Kiracı, Eğitim Fakültesi Dekan V. Doç. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu ve Düzenleme Kurulu Başkanı Arş. Gör. Ahmet Aktaş’ın konuşmalarının ardından öğretim üyemiz Dr. Necati Sümer’in modere ettiği açılış oturumuna geçildi.

Açılış oturumunda Ayşenur ETE: Gazali’de Eğitim, Ebru KOYUN: Geleneksel Eğitim ile Çağdaş Eğitim Arasındaki Farklar, Ali ALACAN: Birinci Dünya Savaşı Öncesi ve Sonrası Kayıp Müslümanlar, Rahime Yağmur YAŞAROĞLU: Otizimli Çocukların Sosyal İlişkilerine Yönelik Farklı Bir Pencere Açmak ve Farkındalık Yaratmak  ve Fatih KEKEÇ: Siirt İli İş Gücü Piyasasında Mevcut Durum ve Analizi konularında öğrencilerimiz sunumlarını gerçekleştirdi.

Sunumların ardından katılımcılar gelen soruları cevapladı. Oturumun ardından öğrencilerimize katılım belgeleri takdim edildi. İki gün boyunca gerçekleştirilen   16 oturumun  ardından sempozyum sona erdi.

27 Nisan Cuma günü İlahiyat Fakültesinde gerçekleşen  kapanış oturumunda düzenleme kurulu adına sempozyum kapanış konuşmasını gerçekleştiren öğrencimiz Kadir Güler, ilk kez düzenlenen öğrenci sempozyumuna gösterdikleri ilgiden dolayı arkadaşlarına ve gerçekleşmesine vesile olan herkese teşekkür etti.

İki gün süren sempozyum toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat ERMAN’ın, 19 Mayis Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesaji

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılını yaşadığımız bugünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün …