Çarşamba , 19 Şubat 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 İ.İ.B.F. Açılış Dersi Gerçekleşti

İ.İ.B.F. Açılış Dersi Gerçekleşti

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin (İ.İ.B.F.) 2019-2020 eğitim öğretim yılı Açılış Dersine, Prof. Dr. Yasin Aktay konuşmacı olarak katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizde düzenlenen açılış dersi programına; Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Özhan, fakülte öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın açılış konuşmasını yaptığı programda, Rektörümüz yeni başlayan öğrencilerimize hoş geldiniz diyerek Prof. Dr. Yasin Aktay’ın,  2019-2020 eğitim öğretim yılı boyunca üniversitemizde ders verecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“Hayalimi gerçekleştirebildiğim ve sözümü tutabildiğim için mutluyum.”

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin açılış dersini vermek üzere kürsüye çıkan Prof. Dr. Yasin Aktay; üniversitelerin yaygınlaşması fikrini hep önemsediğini ve desteklediğini vurgulayarak bu durumun büyük bir sosyal değişim ve dönüşüme yol açtığını bir Siirtli olarak bu gelişimi şehrimizde yakinen gördüğünü belirtti.

Siirt Üniversitesi’nin on yılda yaşamış olduğu gelişmeleri, özellikle uluslararasılaşma becerisini takdir eden Aktay, çağımızın bilgi ve iletişim çağı olmasıyla birlikte gerçekleşen dijitalleşmenin taşra üniversitesi algısını silikleştirdiğini, yeni kurulan üniversiteler ile kalbur üstü sayılan üniversitelerin arasında bilgi üretme ve bilgiye ulaşma konusunda pek bir farkın kalmadığını ifade etti.

Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ile birlikte Siirt’e dönüp birikimlerini aktarma konusunda daha önceden sözleşmiş olduklarını fakat aktif siyaset hayatı nedeniyle bunu gerçekleştiremediğini ifade eden Yasin Aktay: “Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma hocam bu konuda sözünü benden önce tuttu ve Siirt’e geldi. Ben gelemediğim için bunun vicdani yükünü hep omuzlarımda hissettim. Bugün hem bu hayalimi gerçekleştirebildiğim hem de sözümü tutabildiğim için mutluyum” dedi.

Check Also

Aşçılık Bölümü öğrencilerimiz, bronz madalya ile döndü

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencilerimiz, Türkiye Aşçılar Federasyonu(TAFED) ve Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği) …