Cuma , 17 Eylül 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 “Hoşgörü Satrançta Buluşuyor” proje katılımcıları üniversitemizi ziyaret etti.

“Hoşgörü Satrançta Buluşuyor” proje katılımcıları üniversitemizi ziyaret etti.

CEDİD Derneği tarafından Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında hazırlanan “Hoşgörü Satrançta Buluşuyor – We meet in Chess for Tolerance” adlı projede yer alan İtalya, Hırvatistan, İspanya, Romanya ve Türkiye’den olmak üzere toplam 30 katılımcı, üniversitemizi ziyaret ederek Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman ile buluştu.

Rektörlük Binası Senato Salonunda ağırlanan proje katılımcılarına üniversitemiz hakkında bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman ziyaretlerinden memnuniyetini dile getirerek; “30 faklı ülkeden 1.700 yabancı öğrencimiz var. Sizlerin bu projede bir araya gelmeniz gibi bizde eğitim – öğretimde farklı ülkelerden öğrencileri bir araya getirmiş bulunuyoruz sizleri de üniversitemizde bu öğrencilerin arasında görmekten mutluluk duyarız.” diyerek proje katılımcıları arasında bulunan yabancı uyruklu öğrencileri üniversitemizde öğretim görmeye davet etti. Konuşmanın devamında proje katılımcılarının üniversitemiz hakkında ki sorularını cevapladı.

“Hoşgörü Satrançta Buluşuyor – We meet in Chess for Tolerance” adlı projede İtalya, Hırvatistan, İspanya, Romanya ve Türkiye’den olmak üzere 30 katılımcı yer alıyor. Proje kapsamında Siirt’te yaşayan gençler ile Avrupalı gençler bir araya gelerek son yıllarda teknolojinin kötü kullanımı ve radikalleşmenin doğurduğu ırkçılık, hoşgörü ve anlayışın olumlu anlamda değişimine katkıda bulunulması amaçlanmakta.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …