Pazartesi , 8 Mart 2021
Home 5 MANŞET 5 Haşim Öztanık Ortaokulu Öğrencilerinden Ziyaret

Haşim Öztanık Ortaokulu Öğrencilerinden Ziyaret

Haşim Öztanık Ortaokulu öğrencileri  ve öğretmenleri Genel Sekreter Yardımcısı Mucir Altuncu ile birlikte yaklaşan  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Siirt Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr Galip Bakır’ı makamında ziyaret etti.

Bakır Öğrencilerle bir süre sohbet edip Üniversite hakkında sorularını cevapladı. Bu süre içinde  hedeflerini ve hayallerini değerlendiren Bakır  “Bugün artık çocukların çok fazla imkanı var. Bu imkanı değerlendirip hedeflerine ulaşmaları için aşmaları gereken tek zorluk çok çalışmaktır” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin umudu, geleceğin çiçekleri olarak hitap ettiği öğrencilere çok kitap okumaları gerektiğini ve  kitap okumalarının anlama ve kavrama yetilerini geliştireceği hakkında tavsiyelerde  bulundu.

Ziyaretçiler arasında Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen yarışmada şiir dalında birincilik ödülü  alan bir öğrencinin bulunduğunu öğrenen Bakır şiirin okunması hususunda ricada bulundu. Okunan şiir  hazırda bulunanlara duygusal anlar yaşattı.

Siirt Üniversitesi adına ziyarette bulunan öğrencilere Prof.Dr.Galip Bakır tarafından hediyeler verildi.

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …