Pazartesi , 21 Mayıs 2018
Anasayfa 5 ETKİNLİKLER 5 Hanefi Avcı öğrencilerle bir araya geldi

Hanefi Avcı öğrencilerle bir araya geldi

“Haliç’te Yaşayan Simonlar: Dün Devlet Bugün Cemaat” ve “Cemaat’in İflası, Hoca’nın Ayağının Kaydığı Yer” kitaplarının yazarı ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Siirt 3. Kitap Fuarı çerçevesinde Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi konferans salonundaki söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.

Devletin güvenliğine yönelik yapılara değinen Hanefi Avcı, devlet içerisinde sürekli olarak devletin güvenliğine yönelik yapılarla karşılaşıldığını belirtti.

Yoğun katılımın olduğu söyleşide Hanefi Avcı: “Demokratik değerler, fikir ve düşünce özgürlüğü yoksa hukuk işselleşmemişse o ülkede ortaya güvenlik sorunu çıkar. Biz kendi ülkemizdeki olumsuz olayları dış kaynaklı olarak görüyoruz kendi iç dinamiklerimize bakmıyoruz elbette bu olaylarda onlarında etkisi oluyor. Biz bütün dünyanın bize karşı olduğunu iddia ediyoruz buna kendimizi inandırıyoruz oysa batı Türkiye’nin varlığından gayet memnun batı en büyük tehdidi radikal İslam’da görüyor ve bundan inanılmaz rahatsız olduğunu her şekilde gösteriyor. Batı Türkiye’yi radikal İslami gruplarla kendileri arasında tampon görevi olarak görüyor, Türkiye’yi diğer İslam ülkeleri için model olarak gösteriyor o yüzden de ılımlı grupları destekliyor.” dedi.

Söyleşi soru cevap kısmının ardından sona erdi.

hanefi-avc-siirt-universitesi-soylesi (3) hanefi-avc-siirt-universitesi-soylesi (4) hanefi-avc-siirt-universitesi-soylesi (5) hanefi-avc-siirt-universitesi-soylesi (1) hanefi-avc-siirt-universitesi-soylesi (2)

Check Also

Siirt Üniversitesi 10. Yıl Etkinlikleri

2007 yılında 3 fakülte ile kurulan üniversitemiz 10.yılını doldurmanın mutluluğunu yaşıyor. 10 Yılı temsilen hazırlanan …