Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 Genel 5 GTÜ Rektörü Aslan, “YÖK Anadolu Projesi” kapsamında üniversitemizi ziyaret etti

GTÜ Rektörü Aslan, “YÖK Anadolu Projesi” kapsamında üniversitemizi ziyaret etti

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan “YÖK Anadolu Projesi” kapsamında üniversitemizi ziyaret etti.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ve Genel Sekreteri Nadir Yıldırım tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak’a Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr. Tekin Şahin ve Genel Sekreterimiz Abdülkadir Işık eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde YÖK’ün organize ettiği “Yüksek Öğretim Kurulu Anadolu Projesi” kapsamında, 2006 yılından sonra kurulan Anadolu’daki 15 genç üniversite ile ülkemizin 12 köklü üniversitesi eşleştirilmişti. Üniversitemiz de bu proje kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesiyle eşleştirilmiştir.

Gerçekleşen ziyarette eğitim, bilim ve teknoloji üretimi alanında geliştirilmesi düşünülen ortaklıklar konuşuldu. Üniversiteler arasında eğitim-öğretim, kültür-sanat, araştırma-geliştirme, çeşitli projeler, toplumsal hizmet ve bölgesel kalkınma gibi konularda fikir alış verişinde bulunuldu.

Mühendislik Fakültemizin İnşaat Mühendisliği Bölümü ile Güzel Sanatlar Fakültemizin Mimarlık Bölümünün eşleştirildiği Gebze Teknik Üniversitesi ile fakültelerimizin desteklenmesi ve güçlendirilmesi, iki üniversitenin güçlü yanlarından istifade edilmesi ve zayıf yönlerinin güçlendirilmesi üzerine yol haritası çizildi.

Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak tarafından misafirlere, Siirt’e özgü el dokuması tiftik kilim ve coğrafi işaretli diğer ürünler hediye edildi.

 

Check Also

YÖK’TEN PANDEMİ SÜRECİNDE VERİLEN ONLİNE EĞİTİME İLİŞKİN ANKET

​Yükseköğretim Kurulu (YÖK), küresel salgın sürecinde online olarak sürdürülen eğitim öğretimin değerlendirilmesi amacıyla üniversitelerdeki öğretim …