Cuma , 18 Ekim 2019
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencilerimiz Kulakların Pasını Sildi

Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencilerimiz Kulakların Pasını Sildi

Fen-Edebiyat Fakültemiz ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu tarafından “Sıtkı Caney Şiirleri ve Türkü Dinletisi” programı İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman,  Fen Edebiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Cahit Pesen, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, üniversitemiz personelleri ve öğrencileri katıldı.

Sıtkı Caney Şiirleri ve Türkü Dinletisi programının açılış konuşmasını Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Yaşar gerçekleştirdi.

Öğrencilerden yoğun bir ilgi gören programda, görevli öğrenciler; Rojda Karuc, Elif Nur Eroğlu, Gülsüm Karaoğlan, Servan Erdinç, Bekir Matyar, M.Sait Yavuz, Lale Güler, Sude Taşkıran, Merve Damar, Filiz Tutkal ve Asude Kurcak Şair Sıtkı Caney’in “Ebuzeran” ve “Lay/ya” şiirlerinden bölümler seslendirdiler.

Topluluk bünyesindeki öğrencilerden Dilovan İlgün, Bilal Talmac ve Gurbet Yıldız, Furkan Bayhan’ın bağlaması ve Reşit Arslan’ın gitarı eşliğinde okudukları türkülerle konuklara keyifli dakikalar yaşattılar.

Check Also

İ.İ.B.F. Açılış Dersi Gerçekleşti

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin (İ.İ.B.F.) 2019-2020 eğitim öğretim yılı Açılış Dersine, Prof. Dr. Yasin …