Cumartesi , 18 Eylül 2021
Home 5 ALT MANŞET 5 Deprem Sonrası “Hasar Tespit Çalışmaları” başlatıldı

Deprem Sonrası “Hasar Tespit Çalışmaları” başlatıldı

Üniversitemizde, dün  sabah saatlerinde Kurtalan ilçemizde meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremden etkilenen binaların hasar tespit çalışmaları yapıldı.

Depremin ardından tüm birimleriyle teyakkuza geçen üniversitemiz, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak beraberinde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr. Ömer Şahin, Prof. Dr. Tekin Şahin, Genel Sekreterimiz Abdulkadir Işık ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı personelleri ile üniversitemize ait yerleşkeleri ve eğitim binalarını dolaştı. Depremden etkilenen yapılar tek tek gezilerek incelemeler ve tespitler yapılarak ilgili teknik elemanlarından görüş alındı.

İncelemeleri teknik heyetle birlikte değerlendiren Rektörümüz; “Üniversitemize ait hiçbir binada can güvenliğini tehdit edecek hasar tespit edilmemiştir. Yapıların taşıyıcı sistemlerinde herhangi bir hasarın oluşmamış, var olan hasarlar hafif hasar denilebilecek sıva çatlakları, cam kırılmalarından oluşmaktadır. Herhangi bir ihmal ve şüphe olmaması adına tüm binaları işin uzmanları ile birlikte yerinde inceledik. Çok şükür hem çalışanlarımız hem de öğrencilerimiz için yaşam tehlikesi oluşturacak hiçbir hususa rastlamadık. Konuyla ilgili değerlendirmelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Daha büyük afetlerin yaşanmamasını temenni ederek depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …