Salı , 21 Mayıs 2019
Home 5 ETKİNLİKLER 5 DAKİK, Afet Bilinci ve İlk Yardım Eğitimlerine Başladı

DAKİK, Afet Bilinci ve İlk Yardım Eğitimlerine Başladı

Siirt Üniversitesi Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Kulübü ( DAKİK ) Afet Bilinci ve İlk Yardım Eğitimlerine başladı. Siirt üniversitesi merkez yerleşkede başlayan ve AFAD Başkanlığı tarafından görevlendirilen Uzman Eğitmen  tarafından verilen eğitimlere Siirt DAKİK üyesi 14 öğrenci katıldı. Üç gün süren eğitimler sonucunda katılımcılara AFAD başkanlığı tarafından sertifika verildi.

Siirt Üniversitesi DAKİK Başkanı Veysel Özgür ERDOĞAN: “Afet açısından riskli bir il olan Siirt ilimiz, üniversite öğrencilerinin afet ve ilk yardım konusunda eğitilmesi gerekliliğini ifade etti. Bu eğitimlerin Siirt Üniversitesinde öğrenim gören tüm öğrencilere ve il bazında gönüllü olabilecek tüm gençlere verilmesini konusunda çalışacaklarının” dedi.

Siirt Üniversitesi DAKİK Başkanı Veysel Özgür ERDOĞAN İlk Yardım ve Afet Bilinci Eğitimi sırasında desteklerini esirgemeyen Siirt Üniversitesi, Spor Kültür Sağlık Daire Başkanı Selim KELEŞ, AFAD İl Müdürü Ahmet YILDIZ, AFAD İl Şube Müdürü Cahit AKKOYUN ve verdiği özverili eğitim için AFADEM’e teşekkürlerini iletti.

siubasin_dakik_ilk_yardim_egitimi_afet_yonetimi (1) siubasin_dakik_ilk_yardim_egitimi_afet_yonetimi (11) siubasin_dakik_ilk_yardim_egitimi_afet_yonetimi (9) siubasin_dakik_ilk_yardim_egitimi_afet_yonetimi (8)siubasin_dakik_ilk_yardim_egitimi_afet_yonetimi (3) siubasin_dakik_ilk_yardim_egitimi_afet_yonetimi (2)

Check Also

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencilerimizin Teknofest Başarısı

Türkiye Tekno Vakfı’nın düzenlediği Robotaksi Binek Otonom Araç kategorisinde yarışmaya katılan Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği …