Çarşamba , 22 Eylül 2021
Home 5 Genel 5 Coronavirüs(COVID-19)’a Karşı Üniversitemiz Dezenfekte Edildi.

Coronavirüs(COVID-19)’a Karşı Üniversitemiz Dezenfekte Edildi.

Üniversitemiz’de Coronavirüs (COVİD-19) nedeniyle dezenfeksiyon çalışmaları yapıldı.

Yayılan salgına karşın üniversitemizde hijyen ve güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Yemekhaneler, kütüphane, ortak alanlar, sınıflar, koridorlar, personel ofisleri, personel servis araçları ve lavabolar tüm ayrıntılarıyla özel giysili ve tam teçhizatlı personel tarafından ilaçlandı. Dezenfeksiyon çalışmalarında soğuk sistem makinesi ile enfeksiyon bulaşma riskini ortadan kaldıran Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan ürünler kullanıldı.

Üniversitemizde Coronavirüs (COVİD-19) ile etkin mücadele kapsamında üniversitemiz sağlık çalışanları, idari birim müdürleri ve ilgili akademisyenlerle yapmış olduğu toplantıda alınacak tedbirler ve mücadele için acil durum senaryoları ele alındı.

Toplantıda yapılan dezenfeksiyon işlemlerinin periyodik olarak tekrarlanacağı, üniversite içindeki birimlere dezenfektan ve koruyucu malzemeler tedarik edileceği ifade edildi. Pozitif vakaların artması durumunda personelin izole edilmeye çalışılması, yemekhane çay ocağı, kantin ve mutfak hizmetlerinin askıya alınması, kumanya sistemine geçilmesi, personelin dönüşümlü olarak geliş gidişlerinin sağlanması benzeri bir çok önlem kararının yer aldığı üniversitenin eylem planı oluşturuldu.

Check Also

Misafirperver Sabiha ananın ismini keşfettikleri bitkiye verdiler

Üniversitemiz Flora ve Fauna Merkezi kurucusu Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Başkanı Doç. …