Salı , 21 Mayıs 2019
Home 5 ALT MANŞET 5 Çocuk Hakları Paneli Gerçekleşti

Çocuk Hakları Paneli Gerçekleşti

Eğitim Fakültemiz ve Çocuk Hakları Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen Çocuk Hakları konulu panel Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Çocuk Hakları Öğrenci Topluluğu Başkanı Emrullah Demir’in konuşması ile başlayan panel, Eğitim Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu ve Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman‘ın konuşmalarıyla devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından geçilen panelde, Eğitim Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr. Adem İnce moderatör olarak yer aldı. Siirt Çocuk Şube Müdürü Başkomiser Yasemin Çiçek “Çocuk Hakları ve Hukuku” konulu sunumu ile, Uzman Pedagog Seda Çakır “Adli Sistemde Çocuk Olmak” konulu sunumu ile ve Çocuk Hakları Öğrenci Topluluğu Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Sabri Doğan ise “Çocuğa Yönelik İhmal ve İstismar” konulu sunum ile panelde yer aldı.

Panele, Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meral Özhan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Check Also

Rektörümüz, İl Müdürleri ve STK temsilcileri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Üniversitemiz Merkezi Yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine; kurum müdürleri, oda başkanları, banka müdürleri, sivil toplum kuruluşları …