Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Can Veren Pervaneler

Can Veren Pervaneler

Üniversitemizde Hayati İnanç tarafından “Can Veren Pervaneler” Konferansı gerçekleştirildi.

Değerler Eğitimi Öğrenci topluluğumuz tarafından organize edilen konferansta Hayati İnanç gençlerin içine düştüğü bunalıma ve onlar için kurulan tuzaklara dikkat çekti. İnanç, gençlerin bu tuzaklara düşmemeleri için maneviyat açısından güçlü bir şekilde yetiştirilmelerini istedi. İnanç,  divan edebiyatından şiirlerden örnekler vererek zenginleştirdiği konuşmasında “Gençlerimiz günümüz de bir buhran içindedirler. Bunun nedeni de milli ve manevi değerlerden uzak bir şekilde yetiştirilmeleri ve uzak bir hayat tarzını benimsemeleridir. Bu şekilde yetiştirilen gençlerimiz için onları helaka sürükleyecek birçok tuzakta kuruluyor. Gençlerimizi içinde düştükleri bu buhrandan korumak ve tuzaklara karşı şuurlu olmalarını sağlamak için milli ve manevi değerlere önem vermemiz ve bu değerleri gençlerimize benimsetmemiz gerekiyor.” dedi.

Hayati İnanç söyleşinin ardından öğrencilerin ve davetlilerin sorularını cevaplandırdı. Hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Check Also

Rektörümüz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı

Mustafa Kemal Atatürk “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek fikirleriyle ve emekleriyle Cumhuriyeti koruyacak, kollayacak ve ileriye …