Çarşamba , 26 Haziran 2019
Home 5 ETKİNLİKLER 5 “Bilimde Başarının Sırları”

“Bilimde Başarının Sırları”

TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin, TÜBA Üniversite Konferansları Programı çerçevesinde üniversitemizdeydi. İlahiyat Fakültemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda dinleyicilerle buluşan Şahin “Bilimde Başarının Sırları” adlı konferansı gerçekleştirdi.

Başarıya ulaşmanın birçok faktörü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Kazım Şahin başarıya ulaşmanın prensiplerini sıralarken keyif ve tutkuyla çalışmanın önemine özellikle vurgu yaptı.

Başarılı bilim insanlarının günlerinin çoğunu çalışarak geçirdiklerini ifade ederek, işlerini severek yapan insanların motivasyonlarının yüksek ve daima başarılı olduğunu dile getirdi. Gençlere sevecekleri alanda ve çok çalışmaları tavsiyesinde bulunan Şahin, “Yaptığınız işte keyif alırsanız başarıya ulaşmak için gereken mesaiyi harcamak kolay olacaktır, her ne koşulda olursa olsun yılmamak ve belirlediğiniz hedefe emin adımlarla yürümeniz gerekir” dedi.

TÜBA Asli Üyesi Prof. Dr. Kazım Şahin, Nobel ödülü alan bilim adamlarının başarı hikayelerine değinerek, hayatta çalışmadan elde edilecek tek şeyin başarısızlık olduğunu söyledi. Alanında başarılı insanların hayatlarına yakından baktığımız  zaman tek sermayelerinin çalışmak, hatta çok sıkı çalışmak olduğu görülüyor diyerek sözlerini noktaladı.

Konferans hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Check Also

Üniversitemizde ilk lavanta hasatı yapıldı

Tıbbı Bitki ve Aromatik Bitkilerin Yaygınlaştırması Projesi kapsamında Üniversitemizde deneme amaçlı üretim gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. …