Çarşamba , 26 Haziran 2019
Home 5 MANŞET 5 BESYO öğrencilerimiz bahar dönemine hareketli başladı

BESYO öğrencilerimiz bahar dönemine hareketli başladı

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu öğrencimiz Fadile Öztürk, Antalya’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında sol kol 55 kg’da Türkiye 3.sü olarak Üniversitelerarası Kick-Box Türkiye Şampiyonasına katılan öğrencilerimiz Hakan Karagöz 60 kg’da Türkiye 2.si, Yusuf Bozgan 57 kg’da Türkiye 3.sü, Funda Yıldız 70 kg’da Türkiye 2.si olarak üniversitemize döndü.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ÜNİLİG Voleybol Turnuvası grup müsabakalarında BESYO erkek takımımız grup 3.sü olarak; Sivas’ta gerçekleşen ÜNİLİG Hentbol müsabakalarında mücadele eden hentbol takımımız ise ; Cumhuriyet Üniversitesi’ni 39-32, 19 Mayıs Üniversitesi’ni 27-14, Hitit Üniversitesi’ni 35-16, Gümüşhane Üniversitesi’ni 44-29, Dicle Üniversitesi’ni 31-27 yenerek Türkiye’de ilk 4 takım arasına girdi. Üniversitemizin yanı sıra Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi takımları, federasyonun belirleyeceği tarih ve yerde final müsabakasında karşılaşacak.

Bireysel ve takım olarak mücade eden öğrencilerimizi ve yol gösterici eğitmenlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Check Also

Üniversitemizde ilk lavanta hasatı yapıldı

Tıbbı Bitki ve Aromatik Bitkilerin Yaygınlaştırması Projesi kapsamında Üniversitemizde deneme amaçlı üretim gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. …