Çarşamba , 8 Temmuz 2020
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 Asmarya Üniversitesi İle Protokol İmzalandı

Asmarya Üniversitesi İle Protokol İmzalandı

Libya’da bulunan Asmarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Mehdi Ali beraberindeki heyet ile üniversitemize ikili anlaşma ve işbirliği yapmak üzere ziyarette bulundu. Üniversitemiz ve Asmarya Üniversitesi arasında Mevlana Değişim Protokolü ve ikili iş birliği anlaşması imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ile Asmarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Mehdi Ali arasında imzalanan protokolde; karşılıklı öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak kurslar, projeler, seminerler, konferanslar ve atölye uygulamaları gibi akademik çalışmaların yapılacağı belirtildi.

Üniversitemizin en büyük misyonu olan uluslararasılaşma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Murat Erman; “Ziyaretler, tanıtım programları, ikili anlaşmalar ve fuarlar ile uluslararasılaşma hedefine ulaşmaya çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz bu girişimler ile bölgenin parlayan yıldızı olmayı hedefliyoruz. 800’den fazla yabancı uyruklu öğrenciyi içinde barındıran üniversitemiz, Asmarya Üniversitesi ile yapmış olduğu anlaşma ile bu sayıyı artırmayı ve uluslararasılaşma hedefine bir adım daha yaklaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek heyetinin ziyaretinden memnuniyetini dile getirdi ve iade-i ziyarette bulunacağını belirtti.

 

 

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Yargıtay Başkanlığı’nı Ziyaret Etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Yargıtay Birinci Başkanlığına seçilen Mehmet Akarca’yı makamında ziyaret etti.   Akarca’yı yeni …