Perşembe , 4 Mart 2021
Home 5 ETKİNLİKLER 5 Akdeniz Üniversitesi’yle Kardeş Üniversite Olduk

Akdeniz Üniversitesi’yle Kardeş Üniversite Olduk

Her yıl Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Uluslar arası Akdeniz Şenliğinin bu yıl 16.’sı düzenlenecektir. Yurtiçi ve yurt dışından toplam 524 kişinin katılacağı şenliklerde A.Ü.; Siirt Üniversitesi, Tunceli Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi’ni kendisini kardeş üniversite olarak seçti.

A.Ü. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz Ergin yaptığı basın açıklasında; “Şenlik bir hafta sürecek ve şenlik süresince  2 atölye , 3 tiyatro çalışması, 4 sergi, 18 konser olacaktır. Ayrıca 2 sunum, seminer ve dans gecesi düzenlenecek olup şenlik  haftası süresince  toplam 30 faaliyete imza atacağız.” dedi.

Şenlikle ilgili bilgi veren A.Ü. Öğrenci Konseyi Başkanı Yunus Topal 2013 yılının UNESCO tarafından “Piri Reis Haritasının 500 Yılı” ilanı sonrasında tema belirlerken, bu doğrultudan yola çıkarak uluslararası şenliğin adını tam manada yaşatmak adına “Piri Reis” temasını düşündüklerini kaydetti. Şenlikte gündüz saatlerinde beş gün boyunca müzik, atölye çalışmaları ve yarışmaların yer alacağını belirten Topal, akşam programlarında ise Gülşen, Sevgi Keskin, Nev, Zakkum ve Ozan Çolakoğlu ve Yalın konserlerinin yer alacağını belirtti.

 

Check Also

Rektörümüz “Araştırma Görevliliğinden Rektörlüğe Akademik Kariyer Deneyimleri” Webinar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Araştırma …