Pazar , 15 Eylül 2019
Home 5 ETKİNLİKLER 5 “Dünya Veteriner Hekimler Günü Etkinliği” düzenlendi

“Dünya Veteriner Hekimler Günü Etkinliği” düzenlendi

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi ve Siirt Üniversitesi Veteriner Sosyal Etkinlik Topluluğu tarafından “Dünya Veteriner Hekimler Günü Etkinliği” düzenlendi.

Etkinliğe, Rektor Yardımcımiz Prof. Dr. Nihat Sindak, Veteriner Fakültesi Dekanimiz Prof. Tekin Şahin, Siirt İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mehmet Asım ŞEN, Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Nurettin GÜL, Şirvan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Esat KESKİN katıldı.

Etkinlikte Prof.Dr. Tekin ŞAHİN, veteriner hekimlik mesleğinin geçmişi ve bugünü konulu sunumunu gerçekleştirdi. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Tekin ŞAHİN ardından konuşma yapan rektör yardımcımız Prof.Dr.Nihat ŞINDAK ise Üniversitemiz Veteriner Fakültesinin kuruluşundan itibaren gerçekleştirmiş olduğu projeler ve atılmış adımlar hakkında bilgi verdi.

Veteriner Hekim Nurettin GÜL tarafından Tarım ve Orman Müdürlüğü görev, yetki ve sorumlulukları hakkında bilgi verilirken, Veteriner Hekim Esat KESKİN çiftlik hekimliği hakkında bilgi ve tecrübelerini ogrencilerle paylaştı.

Etkinligin sonunda Dr.Öğr.Üyesi Seyrani MERSİN anısına birinci sınıf öğrencilerine önlük giydirme merasimi gerçekleştirildi.

Check Also

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzattığımız, üzüntülerimizi, mutluluklarımızı paylaştığımız, inancı ve ibadeti manevi bir …