Cumartesi , 23 Şubat 2019
Anasayfa 5 HABER VE DUYURULAR 5 5. Siirt Kitap Fuarı

5. Siirt Kitap Fuarı

Siirt Kitap fuarı bu yıl 5. kez kapılarını kitap severlere açtı. Üniversitemizinde katılım sağladığı fuar, okurları ve yazarları bir kez da bir araya getirdi.

Türkiye’nin önde gelen 60 yayınevinden 25 değerli yazar, 5.Siirt Kitap Fuarı’nda okurlarla buluştuğu etkinlikte üniversitemizde hem tanıtım standı açarak hem de söyleşi, konferans ve imza günü etkinlikleri  düzenleyerek fuara renk kattı.

Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttıran ve gittikçe geleneksel hale gelen kitap fuarında üniversitemiz öğrencilerine hediye çeki ve ücretsiz ulaşım gibi imkanlar sağlayarak daha fazla insanın kitapla buluşmasını sağlamaya çalıştı.

Kitap fuarı etkinlik takviminde Üniversitemizden  çeşitli akademisyenler konferans ve söyleşi düzenledi.

Dr. Adnan Memduhoğlu Söyleşide Kitapseverlerle Bir Araya Geldi

Akademisyen ve yazar Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, 5. Siirt Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen söyleşiye katıldı.

Siirt Valiliği himayelerinde ve Siirt Belediyesinin ev sahipliğinde merkez Kooperatif Mahallesi’ndeki bir düğün salonunda “Her Kitap Yeni Bir Yolculuktur” ve “Çocuklar Gelecekteki Meslekleriyle Buluşuyor” sloganlarıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Siirt Kitap Fuarı’ndaki söyleşide Memduhoğlu, okumadan yazmanın mümkün olmadığını belirtti.

“Hayal kurun. Her biriniz Cemil Meriç olamayabilirsiniz, Bu ülke vasfında kitaplar kaleme alamayabilirsiniz. Sezai Karakoç gibi düşüncenin sancısını çekip şaheser edebi eserler ortaya koyamayabilirsiniz ama hayal kurun.” diyen Adnan Memduhoğlu, okuma ve yazmanın önemini anlattı. Yazarlardan örnekler veren Memduhoğlu, günümüzde yaşanmış örnekler de vererek, “Daha 15’li yaşlarda oturmuş, kendince hikaye kitabı yazıyor. Okuyor ve yazıyor. Okumadan yazamazsınız. Bir gün geliyor okudukları o gencin elden ele dolaşan bir kitabı haline geliyor. Korkmayın yazmaktan.” dedi.

 

Check Also

Ziraat Fakültemizde Çiçek Dikim Etkinliği Düzenlendi

Üniversitemiz Yaşam için Tarım Topluluğu (YAŞAT) üyeleri, “Soğanlı Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Teorik ve Pratik Eğitimi” …