Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Home 5 HABER VE DUYURULAR 5 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği Düzenlendi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği Düzenlendi

Çanakkale Zaferinin 104. Yılında Şehitlerimizi anmak üzere Merkez Konferans Salonumuzda etkinlik düzenlendi. Eğitim Fakültemiz Türkçe Öğretmenliği bölümünün düzenlediği etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın günün anlam ve önemine dair konuşmalarının ardından program “Yarının Türküsü” adlı şiir dinletisi ile devam etti.  

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim üyesi Dr. Ömer Demirbağ tarafından Edebiyat yönü ile Çanakkale konulu sunumun ardından; Doç. Dr. Erhan Akın Kara, deniz ve hava savaşlarının ilki olan Çanakkale Savaşının destansı mücadelesini dinleyicilerle paylaştı. Çanakkale Savaşı için yazılan türküleri seslendiren öğrencilerimiz Hüseyin Can ve Kader Bozbey dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.

80. Yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin oratoryo gösterisi ardından hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Check Also

REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. MURAT ERMAN, TÜRKİYE’NİN FIRSAT PENCERESİ : “TÜRK YÜKSEKÖĞRETİMİ” TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Muş Alparslan Üniversitesi’nde düzenlenen “dijital dönüşüm ve okuryazarlık” konularının görüşüldüğü …