Pazartesi , 21 Mayıs 2018
Anasayfa 5 ALT MANŞET 5 15 Temmuz Din ve Değerlerimiz Konulu Panel Düzenlendi

15 Temmuz Din ve Değerlerimiz Konulu Panel Düzenlendi

“15 Temmuz Din ve Değerlerimiz” konulu panel İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda düzenlendi.

Panelist olarak İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerimiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu katıldı. Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan selalara şiarı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Siirt İl Müftülüğü tarafından düzenlenen panelin moderatörlüğünü İl Müftüsü Faruk Arvas yaptı.

Ensar Camii imam-hatibi Ramazan Toprak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan panel, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimini anlatan bir sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Panelin ilk sunumunu “Sahih Din Anlayışı ve FETÖ’nün Din Anlayışı” konusu ile Prof. Dr. Cemalettin Erdemci gerçekleştirdi. Erdemci konuşmasında İslamiyet’in akıl yürüten, sorgulayarak doğruya ulaşan müminler istediğini belirterek İslam’ın temel ilkelerini Kuran-i Kerim ve Hadis-i Şeriflerin oluşturduğunu vurguladı. Konuşmasını kıssalardan örnekler vererek sonlandırdı.

Değerlerimiz” konusu ile panele katılan Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu; Çanakkale ruhunun canlandığı 15 Temmuz gecesinin kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin yeniden canlandığı bir gece olduğunu söyleyerek o gece yaşananlardan örneklerle Türkiye Cumhuriyeti değerlerinden bahsetti.

Panelin kapanış konuşmasını yapan İl Müftüsü Faruk Arvas katılımlarından dolayı panelistlere ve dinleyicilere teşekkür etti. Konuşmacılara plaket takdimi yapılmasıyla program son buldu.

Panele Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman ve ilin protokol temsilcileri katıldı.

Check Also

Siirt Üniversitesi 10. Yıl Etkinlikleri

2007 yılında 3 fakülte ile kurulan üniversitemiz 10.yılını doldurmanın mutluluğunu yaşıyor. 10 Yılı temsilen hazırlanan …